Tenis Flash: Fręch pewnie weszła do ćwierćfinału i zagra z Boulter, Nadal wycofał się z Wimbledonu | Flashscore.pl (2024)

Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:10 Dzięki czujności Mateusza Stańczyka na profilu Z Kortu wiemy już, że Magdalena Fręch w piątek powinna pojawić się na korcie w Nottingham w okolicach 12:30. W aplikacji lub na stronie Flashscore wystarczy oznaczyć mecz Fręch-Boulter gwiazdką, by otrzymać powiadomienie!

19:41Mecz 1/8 finału turnieju ITF M25 w Wichita zaczął się koszmarnie dla Filipa Peliwo (461. ATP). Faworyzowany Meksykanin Ernesto Escobedo (457. ATP) pozwolił Polakowi obronić tylko jednego gema przy swoim podaniu i prowadził 6:1. I choć Peliwo musiał bronić jeszcze cztery break pointy w drugiej partii, to ostatecznie Polak był skuteczniejszy w przełamywaniu Escobedo, a ostatecznie wygrał mecz 1:6, 6:3, 6:3 i ma już gwarancję gry w ćwierćfinale.

19:22 Choć przeciwko sobie mieli najwyżej rozstawiony duet całego turnieju, to Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski bardzo solidnie weszli w mecz ćwierćfinałowy challengera w Bratysławie. Polacy w pierwszym secie przełamali Denysa Molchanova i Philippa Oswalda, by objąć prowadzenie w setach. W drugiej partii prowadzili już 5:3, ale przewagi nie udało się utrzymać, a w tie-breaku lepsi byli faworyci. Super tie-break zaczął się już fatalnie, po dwóch mini breakach było 1-5 i 2-7. Zdołali znaczną część strat odrobić, ale mecz Polacy zakończyli porażką 6:3, 6:7(5), 7-10.

18:51 Drugie duże rozczarowanie rodem z USA: Ben Shelton (14. ATP) dołącza do Jessiki Peguli jako przegrany w meczu z dużo niżej notowanym oponentem. 21-latek uległ Australijczykowi Jamesowi Duckworthowi (101. ATP) w trzech setach,6:7(5), 6:4, 3:6. To Duckworth zagra zatem o półfinał w Stuttgarcie z Matteo Berrettinim.

18:21Komuś tu humor dopisuje! Ale i nic dziwnego, drugi raz z rzędu Magdalena Fręch dochodzi do ćwierćfinału Rothesay Open.

16:43 Tylko w pierwszym swoim gemie serwisowym Matteo Berrettini (95. ATP) musiał bronić się przed przełamaniem, później już do końca meczu nie pozwolił Denisowi Shapovalovowi (117. ATP) na tak dobrą pozycję. Sam przełamał go po razie w obu setach, zapewniając sobie pewną wygraną 6:4, 6:4. Skrót tego meczu mamy przygotowany dla Was poniżej, przepraszając jedynie za lektora AI, który wciąż jest "na przyuczeniu".

16:28Sensacyjne rozstrzygnięcie z Den Bosch można już oglądać na video. Jessica Pegula (5. WTA) była murowaną kandydatką do awansu, tymczasem przegrała 6:7(3), 7:6(3), 4:6 z Serbką Aleksandrą Krunić (400. WTA).

16:18 Turniej ITF W35 nie przynosi w czwartek wyników bliskich sercu polskich kibiców. Jedynie Marcelina Podlińska (831. WTA). Po bardzo zaciętym meczu 25-latka pokonała Niemkę Franziskę Sziedat (927. WTA) 7:5, 7:6(2). Wszystkie pozostałe Polki przegrały dziś swoje mecze.

15:58 Challenger w Lyonie zakończony dla Szymona Walkowa. Deblista i jego partner, George Goldhoff, przegrali mecz ćwierćfinałowy 5:7, 4:6, a do kolejnej rundy przechodzą Manuel Guinard i Gregoire Jacq.

14:52 Rafael Nadal (264. ATP) potwierdził właśnie, że nie pojawi się w tym roku na Wimbledonie. Decyzję podjął w celu możliwie najlepszego przygotowania do paryskich igrzysk olimpijskich – od zakończenia Rolanda Garrosa pozostaje na mączce i nie zamierza zmieniać nawierzchni.

14:40Magdalena Fręch wyglądała wyjątkowo niemrawo w pierwszym secie, w którym popełniła masę błędów. Pod koniec doszło jednak do przebudzenia, po którym utrzymała zdecydowanie wyższą koncentrację do końca. Prawie dwie i pół godziny walczyła z Tatjaną Marią, ale pod koniec trudno było nazwać to walką – Niemka w trzecim secie miała niewiele do powiedzenia, wypunktowana w efektownym stylu. Z wynikiem 3:6, 6:3, 6:1 łodzianka wchodzi do ćwierćfinału Rothesay Open. Poprzeczka pójdzie znacząco w górę: rywalką będzie rozstawiona z trójką Katie Boulter (30. WTA), która będzie mieć za sobą również trybuny.

14:36 Darija Snihur (127. WTA) stanowczo nie była dziś godną rywalką dla Emmy Raducanu (209. WTA). Brytyjka w Nottingham rozprawiła się z rywalką 6:2, 6:2 i zapewniła sobie udział w ćwierćfinale Rothesay Open.

14:21 Kamil Majchrzak (295. ATP) nie bierze jeńców. Piotrkowianin potrzebował 19 minut, by wygrać pierwszego seta 6:0! Chorwat Luka Mikrut (364. ATP) próbował wrócić do gry w drugiej partii, ale mecz zakończył się w niewiele ponad godzinę wynikiem 6:0, 6:4 dla Polaka, który w ćwierćfinale challengera w Bratysławie w piątek zagra przeciwko Kazachowi Dmitrijowi Popko (231. ATP).

13:21 Luca Nardi (73. ATP) w każdym z dwóch setów był o włos przynajmniej od tie-breaka, ale za każdym razem w 12. gemie kapitulował. Amerykanin Sebastian Korda (26. ATP) po zwycięstwie 7:5, 7:5 zapewnił sobie walkę o półfinał z rodakiem, Tommym Paulem (13. ATP). Ten potrzebował trzech setów, by w 1/8 finału w Den Bosch poradzić sobie z Alexeiem Popyrinem (49. ATP) wynikiem 5:7, 6:4, 6:3.

12:36 Katarzyna Piter jest już pewna udziału w półfinale challengera w Valencii. Polka, w parze z Fanny Stollar z Węgier, przekonująco pokonała amerykańsko-ukraińską parę Varvara Lepchenko/Katarina Zavatska. Po zwycięstwie 6:3, 6:2 rozstawione z dwójką Piter/Stollar do jutra poczekają na rywalki w walce o finał.

08:42 Magdalena Fręch (52. WTA) o 12 rozpocznie rywalizację kolejnego dnia na trawiastych kortach w Nottingham. Polka zmierzy się zTatjaną Marią (56. WTA), a stawką pojedynku będzie awans do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 250.